Печера, стара гіпсова штольня, соляна шахта, скелі, родовища та краєвиди Лиманщини.
ТА Маяк пропонує новий вид активного туризму. Це відгалуження спелеології, спелестологія, що відкриває звичайним туристам шлях до скарбів Плутона, володаря підземного світу. І це реальна подорож, їдемо вивчати геологію! Перша локація — стара покинута гіпсова штольня, раніше промислова, а зараз обладнана для екскурсій, але природа бере своє, тут дуже цікаве місце. Ось видно, як вирубав породу бур, ось сліди заступів, є вагонетки, та вражає підземна річка і озера, адже підземні води збираються і утворюють під землею цілі моря. І , незважаючи, на промислову діяльність людей, гіпсова печера вражає відблисками світіння води по стінах, райдужним відзеркаленням, масштабами підземного простору та незабутнім відчуттям. Нас супроводжує геолог . Звісно, штольня непередбачувана і не терпітиме помилок. Група забезпечується необхідним обладнанням та полісом. Окрім геологічного минулого нашої планети, а саме надзвичайно різноманітним в районі Лиманщини, на місцині між Ізюмом, Бахмутом та Краматорськом, ми ще взнаємо багато з історії гіпсового, соляного, кремнієвого, содового промислів та родовищ будівельних матеріалів, познайомимося з надзвичайно бурхливою історією Бахмута. Екскурсія триває біля двох годин. Після штольні пропонуємо завітати до бойків і лемків на борщ. Спитаєте де лемки й бойки, а де Бахмут? А це — секрет!
Далі дуже цікаве місце — соляний рудник! Багато хто вже був у соляній шахті, але це зовсім нова екскурсія за іншим маршрутом із спуском в іншій рудник в інший пласт. Там, на глибині 200 метрів нас чекає блискуче царство зовсім незайманої солі. Інший світ — таке враження саме в цьому руднику. Експозиція доповнена старовинними знаряддями праці, колекцією ліхтарів та витонченим різьбленням. Екскурсія триває півтори години.
Далі неймовірно захоплюючий краєвид, це заїзд на Білокузьминівські скелі.
Оглядові майданчики та підйом на них на цей час не облаштований, тому в програму входить тільки споглядання природного об'єкту ландшафтного парку. Але при нагоді багато хто з приїжджих збирається на верх крейдяної скелі . Це справжня кремнієва долина, колись їздили по кремінь на Тор, Краматорськ, тому, мабуть так і називається. Багато жил кремнію та відбитків доісторичних тварин, скам’янілих дерев ще й досі можна побачити тут.
А наостанок ми заїдемо на казкові білі піраміди Райгородка по фото.
Програма без вікових обмежень, але обов’язкове бадьоре самопочуття!
Вартість 1000 грн.
До вартості включено:
Проїзд по всьому маршруту в зручному мікроавтобусі.
Екскурсія в гіпсовій печері, в тому рахунку, вхідні квитки, ліхтарі, каски.
Екскурсія в соляній шахті, в тому рахунку квитки, спуск, обладнання.
Відвідування оглядових майданчиків та локацій по маршруту: Білокузьминівка, Райгородок, Ізюм.
Страховий поліс від нещасного випадку.
До вартості не включено:
Музей палеонтології.
Обід.
Додатковий час та послуги перевезення обладнання для фотосесій.