Тур вихідного дня: Харків, Луцьк, Олика, Дубно, Острог, Рівне.
Потягом з Харкова ідемо на Волинь щоб познайомитись зі старовинними замками, фортецями, могутніми монастирями та відчути луну давньої історії.
Виїзд з Харкова вранці в п’ятницю і ввечері ми приїжджаємо в княжу столицю, в Дубно, де розміщуємося на відпочинок, номери зі зручностями, завтрак включено в ціну .
Волинь зустрічає нас старовинним Дубенським замком що обороняє одразу два палаци : князів Острозьких та князів Любомирських . Крім міцних мурів, бастіонів, казематів і підземних ходів костелу Бернардинів, тут вражає колекція ікон, церковних стародруків, грошей і скарбів. Є в замку Тронна зала, адже у 15 - 17 сторіччях замок був найбагатший в Європі. Саме тут посли держав і князівств підписували торгові контракти і політичні договори . Цікава колекція гармат і зброї, трофеїв та предметів побуту фортеці . Вирізняється понад усе виставка присвячена королівському палюванню .
Синагога в Дубно - одна із історичних пам’яток міста в центрі єврейського кварталу .
Дорога йде повз Луцьку браму, це давнє укріплення фортеці у вигляді середньовічного барбакану пов’язано з таємничою масонською ложею «Досконала таємниця».
Короткий переїзд і вже Тараканівський форт, майже сучасна цитадель. Зводилися укріплення для захисту залізничної лінії Львів-Київ під час протистояння Російської та Австро-Угорської імперій у 1890 році . Під час Першої світової війни він відігравав значну стратегічну роль. Підземні лабіринти військового містечка включали розвинену інфраструктуру, гарнізон доходив до 800 осіб.
Їдемо далі . На Замковой горі в Острозі височіє Мурована Вежа, донжон, що повстав у другій половині ХІV ст. На нас чекає екскурсія по пам’ятках Державного історико-культурного заповідника м. Острога . В старовинній вежі, барбакані, Луцькій надбрамній вежі , що обороняє Острог з середини XVI століття знаходиться музей книги та друкарства . Маємо нагоду побачити збірку з 4900 коштовних книг, серед яких Острозька Біблія 1581 року, 150 рукописних книг, близько півтори тисячі західноєвропейських і кириличних стародруків XVI /XVII сторіч . Не залишаються поза увагою Богоявленська церква, найстаріші частини якої датують не пізніше 1521 року, побачимо Татарську вежу, Римо-католический костел Успения Пресвятой Девы Марии .
В програмі є екскурсія до музею історії Острозької слов'яно-греко-латинської академії, відновленого найстарішого вищого навчального закладу Європи .
Залишаємо замок “чорної княгині” і на відпочинок влаштовуємось в готелі у Рівному . Номери зі зручностями, завтрак враховано в ціну . Вранці знайомство з Бурштиновою столицею, крамниці і майстерні, Музей Бурштину . В музеї є найстаріша бурштинова прикраса, що належала красуні 2.5 тисячі років тому, є брили величезної ваги, є замуровані мільйони років тому в середині “сонячного каменю” комахи і ще багато вражаючих експонатів.
Зупинка у “тунеля кохання” і на руїнах Клеванського замку. А ось Олицький замок вартий щоб тут затриматись . Олицькі володіння могутнього роду князів Радзивіл розбудовуються навкруг неприступних бастіонів замку з 1547 року . Род володів цим маєтком майже чотириста років, невпинно удосконалюючи фортицікаційні споруди, господарчі технологіі і логістичні зв’язки . Як усипальницю Радзивілів Троїцький колегіальний костел побудували на початку сімнадцятого сторіччя. А ще в Олиці зберігся костел Петра і Павла який побудовано ще до Радзивілів. Дуже вражає архітектура, велич, втаємничений сад і відчуття, що невдовзі тут відкриється цілий пласт історії сходу Європи .
А ми вже підїжджаємо до Літописного Лучеська, що витримав облогу ще польського війська під час походу на Київ короля Болеслава II Хороброго у 1069 році.
З багатьох джерел відомо, що Луцьк розбудував князь Вітовт, великий князь литовський з династії Гедиміновичів, що правив у 1392-1430 роках. Тут відбувся з’їзд європейський монархів у січні 1429 року . Реальна історія Луцька і Волині вражає, Зараз вона вивчається з архівів середньовічних монастирів та листувань монархів і впливових особистостей .
Тут можна відчути середньовічний дух часу в замку Любарта, побачити залишки оборонного замку, вежу Чарторийських, монастир бригиток, лютеранську кірху.
Вражає кафедральний собор святих апостолів Петра і Павла із Єзуїтським колегіумом та його потужні підземні споруди . Відвідаємо Музей історії Луцького братства .
В музеї волинської ікони ми затримаємося довше. Тут є ікони з шістнадцятого сторіччя. Вони виконані в надзвичайно вишуканому, самобутньому волинському стилі, що формувався з одинадцятого сторіччя .
Ну як же без Синагоги? ЇЇ муровані стіни з 1629 року є частиною захисних споруд фортеці, це справжній Малий замок.
Вечірня містична театралізована екскурсія у Луцькому замку, гастрономічна екскурсія або у смолоскипна хода Старим містом залишають незабутні враження від гостинної Волині .
Включено у вартість :
Проїзд, потяг, автобус на екскурсіях .
Готель, 2 ночі, номери зі зручностями , сніданок .
екскурсійні послуги та вхідні квитки :
Дубенський замок ( комплексний) .
Тараканівський форт .
Екскурсія по пам’ятках Державного історико-культурного заповідника м. Острога .
Музей книги та друкарства .
Музею історії Острозької слов'яно-греко- латинської академії .
Музей Бурштину .
Олицький замок .
Музей Замок Любарта і Старе місто .
Музей Дзвонів .
Музеї волинської ікони .
Кафедральний собор святих апостолів Петра і Павла та підземелля .
Вартість 4500 грн.
Додатково сплачується, за бажанням і при нагоді :
Нічні екскурсії, якщо пощастить на запрошення в садибу скульптора Миколи Голованя .
Музей сучасного мистецтва Корсаков .
Музей нумізматики ( працює по буднях) .
Додаткові виставки Луцького замку :
Музей дзвонів.
«Плитниця», де експонуються старовинні будівельні матеріали,
Експозиція «Замкова сторожа» .
Музей книги Луцького замку.
Вхід на оглядовий майданчик вежі, з якого відкривається вигляд на старе місто.
При наявності запасу часу - Алея кованих скульптур , м. Рівне .